Великобритания се отказа да изисква от компаниите данни за чуждестранните им служители

10.10.2016 | 16:50
по статията работи: econ.bg
Идеята присъстваше в изказване на вътрешния министър Амбър Руд пред Консервативната партия миналата седмица и предизвика ожесточени дебати
Великобритания се отказа да изисква от компаниите данни за чуждестранните им служители
Снимка: под лиценза на creative commons

Британското правителство няма да изисква компаниите да публикуват информация за това колко и кои са чуждестранните им служители, съобщи Би Би Си.

"Това няма да се случи", заяви министърът на отбраната Майкъл Фалън, след като предложението бе посрещнато с остри критики от бизнеса и опозицията. "Това, което категорично изключвам, е да изискваме от компаниите да направят списък или да разкрият имената или идентичностите на чуждите си работници".

Идеята присъстваше в изказване на вътрешния министър Амбър Руд пред Консервативната партия миналата седмица и предизвика ожесточени дебати. Според предложението й фирмите трябва да уточнят каква част от работната им ръка е съставена от чужденци.

Мярката ще доведе до заклеймяване на фирмите със служители от други държави, заявиха представители на опозицията и бизнеса.

Ще се консултираме с бизнеса за това как можем да окуражим, да стимулираме компаниите да търсят хора първо на британския трудов пазар, да предложат тези работни места на британския народ, преди да внасят работна ръка по-евтино от чужбина, каза още Фалън.

Той поясни, че идеята цели да даде информация за това доколко се разчита на чужди служители в различните сектори. "Това значи да поискаме от компаниите да ни информират за цифрите, без да ги публикуваме, и няма да идентифицираме никого".

В отговор на критиките Руд също обясни позицията си. Пред Би Би Си тя заяви, че британският бизнес има "отговорност към местната заетост" и прикани фирмите да се присъединят към работата на правителството.

Миналата седмица вътрешният министър представи редица предложения, които целят да намалят имиграцията и да затруднят наемането на чуждестранни работници. "Само с намаляването на имигрантите до устойчиви равнища ще можем да променим посоката на общественото мнение и имиграцията отново да стане нещо одобрявано", добави тя.

Сред обсъжданите стъпки, според "Ройтерс", е дали работодателите да бъдат принудени да представят планове какво правят за търсене и наемане на британци. Руд каза още, че ще бъде проверен и режимът work and study, благодарение на който мнозина чужденци влизат с виза за учене, но скоро се прехвърлят изцяло на трудовия пазар.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 30.04   311 г. – Римският император Галерий издава едикт, според който християните са законно признати в Римската империя. 1671 г. – Петър Зрински и Фран Кръсто...