Китай търси изчезналия самолет в нов периметър

29.03.2014 | 11:24
по статията работи: Люсиен Димов
Целта на новото търсене е да събере забелязаните останки от 28 март
Китай търси изчезналия самолет в нов периметър

Китайски кораб търси изчезналия малайзийски самолет в нов периметър от Индийския океан, информира „Би Би Си“ Целта на новото търсене е да събере забелязаните останки от 28 март 2014 г.

Самолети на Китайската народна република кръжат също в околността. Те оглеждат в североизточна посока от предишната зона, информира китайската информационна агенция "Синхуа".

Припомняме ви, че самолет MH370 изчезна на 8 март с 239 човека на борда.

На 28 март 2014 г. пет самолета са забелязали отделни останки от самолета в новата зона . Разстоянието между двата периметъра е около 1100 километра.

Кралските военно-морски въздушни сили на Нова Зеландия първи са забелязали бели или светли останки на цвят, както и спасителни буйове. От своя страна австралийски самолет беше открил „два сиво/сини правоъгълни обекта“ , като още три други самолета са се натъкнали на същите открития.

„Не трябва да подценяваме трудността на тази задача“, това заяви австралийския министър-председател Тони Абът.

Изследователите няма да могат да установят дали останките са от изчезналия самолет, освен ако не бъдат събрани.

Китайският патрулиращ кораб Haixun 01 е бил изпратен да локализира плаващите останки на самолета. Осем самолета също ще вземат участие в операцията. Поради лошото време търсенията бяха преустановени. Атмосферните условия се очаква да са благоприятни в съботния ден, но е възможно да се променят по-късно през деня.

Междувременно министърът на транспорта в Малайзия Хюсеин е уведомил семействата, че търсенето за оцелели продължава. Някои от роднините на пътниците от изчезналия самолет отказват да приемат официалната версия за случващото се.

Ако има някаква следа или информация за някой оцелял, това е наш приоритет“, допълни още Хюсеин.

Без значение колко са шансовете за оцелели, аз винаги ще се надявам“, коментира транспортният министър на пресфконференция със семействата на изчезналите пътници.

От Австралийското и Малайзийското правителство уведомиха, че причината за новата зона на търсене е голямата скорост на самолета. Това е довело и до бързото изгаряне на горивото.

Тези факти трябвало да скъсят възможната дистанция на пътуващия самолет в Индийският океан. Предишната област, в която са се били съсредоточили усилията за намиране на самолета, е била на около 2500 километра югозападно от австралийския град Пърт.

Малайзийските официални власти стигнаха до заключението, базирано на информацията от сателитите, че самолетът е паднал някъде в южната част на Индийският океан. Снимки на чуждестранни сателити идентифицираха плаващи обекти в зоната на търсене. Те още не са локализирани и не е доказано, че са от изчезналият самолет.

Хишамудин Хюсеин, каза че изместването на окръга на търсене не означава изключването на предишните данни. Той допълни, че заради океанските течения новата област на търсене е напълно логична.

Самолетът, който изчезна след по-малко от час при излитането си от Куала Лампур остава мистерия. Откриването му се превърна в главно предизвикателство за страните от Югоизточна Азия през последните седмици.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 08.05   1559 г. – В Англия е приет Актът за супремацията, с който кралица Елизабет I става глава на Англиканската църква. 1794 г. – По време на Якобинска диктатура, за...