Кои са забранените авиокомпании в ЕС

05.12.2013 | 16:20
по статията работи: Мария Стоянова
Европейската комисия актуализира списъка за авиационна безопасност
Кои са забранените авиокомпании в ЕС

Списъкът на авиокомпаниите, които подлежат на оперативна забрана или ограничения на дейността в рамките на Европейския съюз (ЕС) се актуализира за 22-ри път. Това съобщиха от пресцентъра на Европейската комисия (ЕК).

Той е по-известен като „списък на ЕС за авиационна безопасност“. В него фигурират всички авиокомпании, които не осигуряват безопасност на полетите. На тях е наложена забрана да извършват полети във въздушното пространство на ЕС. Списъкът е изготвен въз основа на свързана с безопасността информация от различни източници.

Извършени са и технически актуализации. Те са свързани с премахването на някои авиокомпании, които са прекратили съществуването си. Също така са добавени нови превозвачи с наложена забрана за полети, създадени наскоро в държавите Киргизстан, Казахстан, Индонезия и Мозамбик.

От ЕК съобщават, че ако дадена авиокомпания не фигурира в списъка на Общността, това не означава автоматично, че тя отговаря на приложимите стандарти за безопасност. Отбелязва се фактът, че не е възможно да се проверяват всички въздухоплавателни средства, които се приземяват на всяко летище на ЕС.

Комисията отбелязва, че дадена авиокомпания може да кандидатства за заличаване от приложения списък. Това става, ако конкретната въздухоплавателна компания счита, че покрива всички необходими технически стандарти и отговаря на изискванията, предписани от приложимите международни норми за безопасност.

В списъка за авиационна безопасност на ЕС присъстват всички авиокомпании от Непал. Включването им е направено въз основа на различни източници и изслушване както на непалската въздухоплавателна администрация, така и на редица непалски превозвачи. „Настоящото състояние на безопасността в Непал не ни оставя друг избор, освен да включим всички негови превозвачи в списъка на ЕС за авиационна безопасност. Надяваме се, че тази забрана ще помогне на въздухоплавателната администрация да подобри безопасността на полетите“. Това заяви заместник-председателят на ЕК, отговарящ за транспорта - Сийм Калас.

ЕК отбелязва, че европейските туроператори и туристически агенции ще трябва да информират всички европейски пътници, които са резервирали полет с непалски превозвачи като част от пътуване до Непал. Ако те решат да не го използват, имат право на възстановяване на стойността на билета.

В списъка присъстват всички авиокомпании (общо 295) в 21 страни, както и две компании от Суринам и Гана. Освен тях, в него фигурират и 10 въздушни превозвачи, на които са наложени оперативни ограничения. Те имат право да извършват полети до ЕС при строго определени условия. Това са: Air Astana (Казахстан), Afrijet, Gabon Airlines и SN2AG (Габон), Air Koryo (Корейска народнодемократична република), Airlift International (Гана), Air Service Comores (Коморски острови), Iran Air (Иран), TAAG Angolan Airlines (Ангола) и Air Madagascar (Мадагаскар).

Вижте пълния списък на ЕК в прикачения документ.

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
ММС Инк. ЕООД Официален дистрибутор на Daikin-Япония. Лидер в производството на климатична техника.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 12.04   238 г. – Римският император Гордиан II загива в битка с Максимин Трак, а баща му, съимператор Гордиан I се самоубива, научавайки за смъртта на сина си. 467 г....